• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Шкільне лісництво

/Files/images/Рисунок9.gifТой, хто любить паростки кленові,

Хто діброви молоді ростить,

Той достоїн людської любові…

Природа – прекрасний квітучий храм. А фундаментом цього храму є справді людяне ставлення до природи, до «братів наших менших». Його стіни – це чистота нашої душі, відповідальність за свої обов’язки, за свої вчинки. Вплив людини на природу вимагає не лише знання законів природи, але і великої любові до неї.

/Files/images/Рисунок10.gif/Files/images/Рисунок11.gif/Files/images/Рисунок13.gif/Files/images/Рисунок14.gifКожна людина нині помічає негаразди в навколишньому середовищі. Одна із них – глобальне потепління, посухи, зниження врожайності сільськогосподарських культур, вигорання під палючим сонцем лугових і степових рослин.

Саме ліси не тільки регулюють температурний режим, запобігають розвитку ерозійних процесів, а й стабілізують навколишнє природне середовище.

/Files/images/Рисунок15.gif

Уже декілька років у Щербанівській ЗОШ І-ІІІ ст. ім. М.М.Рябошапки працює шкільне лісництво «Зелена мрія». Учні ознайомилися з історією створення лісу навколо села. Вивчили породи рослинного і тваринного світу лісу. Досліджують першоцвіти і мурашники. Заклали дендропарк біля школи, дві альпійські гірки, розбили квітники. Ведуть досліди на ділянці. Подбали і про забезпечення посадковим матеріалом. Є власна школка: каштани, дуб, горіх чорний.


1 квітня – День захисту птахів

Цю традицію започатковано 1906 року, у день підписання Декларації захисту птахів.
До цього дня члени шкільного лісництва «Зелена мрія» Щербанівської ЗОШ І-ІІІ ст. ім. М.М.Рябошапки провели інформаційні хвилинки для учнів 1-4 класів, де розповідали про птахів нашої місцевості, рідкісних птахів, причини зникнення птахів. Ознайомили з правилами поведінки у природі та дали поради орнітологам-початківцям. Члени шкільного лісництва залучили усіх учнів школи до виготовлення гніздівель. Найактивнішими були випускники школи та учні сьомого класу. Виготовлені гніздівлі – затишні домівки для тих видів птахів, які потерпають від нестачі придатних місць для влаштування власного гніздечка і вирощення потомства розвісили разом з лісничим Щербанівського лісництва Савчиним В.С.. Ми забезпечили блакитну синицю, хатнього і польового горобця, шпака, сову сіру, мухоловку сіру, горихвістку домівками, а вони наповнять наші сади і парки веселими піснями та допоможуть боротися зі шкідниками полів і лісів.
Друзі, долучайтесь і ви до цієї справи: виготовляйте і розвішуйте гніздівлі для птахів!
Р.S. Вішати гніздівлю необхідно на висоті 2-3 метри від землі на дереві в затишному місці подалі від котів і надто цікавих громадян. Якщо ви приб’єте гніздівлю гвіздком – це може пошкодити дерево. Краще прикріпити гніздівлю за допомогою дроту (підклавши дві дерев’яні дощечки), обмотавши його навколо стовбура чи гілки.

Г.О.Треножкіна, керівник шкільного лісництва «Зелена мрія» Щербаніської ЗОШ І-ІІІ ст. ім. М.М.Рябошапки

Кiлькiсть переглядiв: 497

Коментарi